KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 12732051
nr 1273 2051
Carl Kylberg
(1878-1952), Sverige
Teckningar, 2 st, Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad.
Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 september 2019
kl 19:48:50
2/9 17:23:31